Probiotici u službi intimnog zdravlja žena

Probiotici su sojevi dobrih bakterija koje žive u našem telu prirodno i omogućavaju normalno funkcionisanje svih, pa i ženskih reproduktivnih organa i urogenitalnog trakta.

Poznati su kao važni u očuvanju i poboljšanju crevne flore, ali postoje i sojevi koji ciljano deluju na intimno zdravlje kod žena i tako čuvaju ili pomažu izlečenju pojedinih tegoba.

Od kojih bakterija su napravljeni probiotici za žene? Koje vrste postoje? Koje su prednosti? 

Prevencija je bitna u očuvanju zdravlja u organizmu, a agresivna terapija treba biti korišćena samo kada je to krajnja nužda. Upravo zbog toga medicina pronalazi nove načine lečenja koji koriste prirodne supstance za najbolju podršku našem telu.

Nastavite sa čitanjem i pronađite odgovore koji će koristiti svakoj dami i pomoći da očuva zdravlje intimne regije.

Koji probiotici pomažu kod intimnog zdravlja žena?

Nakon dvadeset godina izučavanja došlo se do zaključka da probiotici čine više grupa dobrih bakterija koje imaju pozitivan uticaj na urogenitalni sistem i uzimaju se oralno, a nove studije su pokazale da su izuzetno efikasne i probiotske vaginalete kao ciljano poboljšanje vaginalne flore koje sadrže ove ili neke druge bakterije za najbolji efekat.

Mnoga istraživanja i praktična primena to potvrđuje pa se broj dobrih bakterija povećava, a samim tim daje kontrola nad sopstvenim zdravljem.

Šta su probiotske vaginalete?

Pored oralnog unosa probiotika, korišćenje probiotskih vaginaleta takođe daje odlične rezultate u uspostavljanju normalne vaginalne flore, a čak su i neretko efikasniji.

Kada se probiotici uzimaju oralno, moraju da prođu put od želuca i želudačne kiseline, preko creva pa da se rastvore na pravi način i dospeju u krv. To je dug i neizvestan transport dobrih bakterija koje su izuzetno osetljive na sve reagense iz okoline.

Sa druge strane, probiotske vaginalete se odmah rastvaraju u vagini i tu omogućavaju direktnu interakciju sa drugim bakterijama i kiselom sredinom pa mogu i da donesu najveće koristi.

Opšte je poznato da su dobre bakterije izuzetno osetljive pa su napravljene u posebnim pakovanjima da bi što više njih preživelo dok ne dođu na svoj cilj. Sa vaginaletama sa probioticima to je mnogo jednostavnije, a one su posebnog sastava i ne smeta im kisela sredina urogenitalnog trakta što je prirodno kod žena.

Sastav vaginaleta sa probioticima

Sastav je različit tj. ima različite sojeve bakterija u zavisnosti od načina delovanja. Lactobacillus ima nekoliko sojeva koje su dokazano dobre kao oralni probiotici, a probiotske vaginalete su često drugačije sastava pa se tu nalazi i Bacillus Coagulans kao dobra podrška zdravoj intimnoj zoni.

Ipak, da bi  probiotici opstali, a delovanje bilo efikasnije vaginatorije se obogaćuju i sa mlečnom kiselinom kao PH regulatorom, ali i kamilicom za umirivanje iritirane sluzokože unutar vagine.

Na kraju, ali ne manje važno, odlično je ako vaginaleta sa probiotikom ima i prebiotik kao što je Glikogen jer je to hrana za postojeće dobre bakterije pa će efekat biti još bolji, a rezultati brže osetni.

Kako tačno deluje ovakve vaginalete i kako se koriste?

Korišćenje je različito i zavisi da li je reč o prevenciji ili pratećem toku lečenja.

Ako je reč o prevenciji, dovoljna je 1 vaginalna supozitorija nedeljno i jedna 2 dana nakon završetka menstruacije.

 Sa druge strane, kao podrška lečenju se koriste ili tokom terapije ili nakon njega, u kontinuitetu 4 do 8 dana što će odrediti lekar

Bezbedne su za upotrebu, ne sadrže agresivne supstance i efikasno će unaprediti genitalno zdravlje kod žena.

Delovanje započinje tako što uz pomoć mlečne kiseline i prirodne kiselosti vagine probiotici  počinju da klijaju i aktiviraju se. Vezuju se za ugrožene delove sluzokože gde nema prirodnog balansa i množe se zahvaljujući hrani za probiotike koja se takođe nalazi u okviru probiotske vaginatorije.

Ubrzo se uspostavlja ravnoteža, a vaginalni kanal na taj način eliminiše neke od najčešćih oboljenja.

Koje probleme mogu da reše intimni probiotici u obliku vaginaleta?

U principu pomažu kod svih vrsta poremećaja vaginalne sredine, ali su izuzetno efikasne kod bakterijske i gljivične infekcije, kao i onda kada se sredina narušava zbog korišćenja drugih lekova.

Osim toga, i menstruacioni ciklus je dobro završiti sa probiotskom vaginaletom da  bi se uspostavio dobar bakterijski odnos.

Praktično, to znači da se svi dobro poznati simptomi infekcija: neprijatan miris, svrab, peckanje, iritacija mogu na prvom mestu tretirati sa probioticima, a ako je potrebna i konkretna terapija, onda će je ginekolog propisati kao dopunu.

Briga o opštem zdravlju nije komplikovana niti teška, a ako se radi na prevenciji na vreme i adekvatno leče sve promene u začetku. Tako je i sa intimnim zdravljem kod žena. Samo nekoliko probiotskih vaginaleta svakog meseca može da pomogne izazovima očuvanja vaginalnog zdravlja i spreče neke česte i uporne infekcije.

Redovno ih koristite, kontrolišite zdravlje barem jednom godišnje i bićete zdravi.

Komentari

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *