Sadržaji koje kreiraju privatni vrtići za mališane

Boravak mališana u zabavištima deo je svakodnevnice koju ispunjava dečija graja, zabava i igra bez granica, što čini da im vreme bude kvalitetno provedeno, a roditeljsko srce zadovoljno. Mnogobrojni sadržaji osmišljavaju se na način da ulepšaju njihovo detinjstvo uz trenutke koje će dugo pamtiti i biti korisni za budućnost i školske dane. 

Idealan izbor u modernom dobu za boravak mališana jesu privatni vrtići, koji imaju višestruke prednosti i efikasnu proceduru upisa dece bez lista čekanja i nestrpljenja. Za razliku od nekadašnjeg vremena kada se mesto u državnoj ustanovi čekalo nekada i duže od godinu dana, danas je situacija u velikoj meri olakšana – privatni vrtići su stvorili snažnu odskočnu dasku u pogledu kapaciteta i prijema dece.

Perfektan rad u manjim grupama dece

Ono što je osnovna prednost koju imaju privatni vrtići u odnosu na državne ustanove danas jeste to što ih karakteriše rad u manjim grupama dece, idealno od 8 do 10, a najviše za 15 vršnjaka, uz dve vaspitačice ili dva vaspitača. To omogućava individualan pristup svakom pojedincu, osluškivanje njihovih potreba i ispunjavanje želja temeljno i detaljno, uz uvažavanje svih članova grupe. 

Uz takvu organizaciju, moguće je realizovati najrazličitije aktivnosti – crtanje i bojenje, učenje pojmova, zatim kuvanje, sportske aktivnosti, maskenbal i mnogo drugih zanimljivih sadržaja. Takođe, saradnja sa roditeljima koju neguju privatni vrtići je lakša zato što ih je manje po grupama, može se voditi razgovor uvek kada je to potrebno, saslušati njihova mišljenja i stavove, kao i uključiti ih u organizaciju sadržaja za decu.

Kreativnost, učenje i igra

Važni sadržaji na koje stavljaju akcenat privatni vrtići jeste učenje kroz igru, kao stvaranje temelja za polazak u školu. U najranijem periodu detinjstva, tačnije još u jaslenim grupama, mališani imaju priliku da pokažu svoje veštine i sposobnosti u raznim kreativnim radionicama, kao i kasnije. 

Organizuju se radionice koje omogućavaju podsticanje razvoja kognitivnih, psihomotornih, fizičkih i mnogih drugih sposobnosti i veština. Vaspitačice i vaspitači aktivno rade sa decom, prate njihova interesovanja i na taj način unapređuju njihove sklonosti ka određenim sadržajima – muzičkim, umetničkim, sportskim ili drugim po izboru deteta. Takođe, organizuju se događaji poput muzičkih igara i pesme, dani zdrave hrane, maskenbali i mnogo toga drugog što edukuje i zabavlja mališane.

Posvećenost saradnji sa roditeljima

Zahvaljujući radu u malim grupama, privatni vrtići neguju aktivnu saradnju sa roditeljima mališana, imaju dovoljno prostora da ih uključe u svoju organizaciju, čak i u procese donošenja važnih odluka. Na taj način, sa roditeljima se dogovaraju izleti za decu, ekskurzije, rekreativne nastave i turističke posete različitim znamenitostima – zoovrtovima, gradovima, parkovima i mnogim drugim atraktivnim lokacijama. 

Privatni vrtići organizuju i radionice u kojima učestvuju roditelji, kao što su novogodišnje i druge praznične, za početak i kraj radne godine, u cilju jačanja zajedništva grupe i značaja aktivne uloge odraslih u odrastanju njihovih najmilijih. Dodatno, bitno je pomenuti da su roditelji članovi rukovodećih i regulatornih tela vrtića, tako da su značajan element uspešnog poslovanja i zadovoljstva saradnjom sa ustanovom. 

Današnji privatni vrtići imaju veliki broj prednosti za svakodnevni boravak mališana, a kreativni i drugi sadržaji koji se neiscrpno osmišljavaju, jedan su od važnih postulata na kojima zasnivaju svoje uspešno poslovanje. Ne samo da su danas traženi i popularni, već su i preferirani više u odnosu na državne ustanove u poređenju sa prethodnom decenijom, jer je prepoznat kvalitet usluga koje nesebično pružaju.

Komentari

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *